19.ročník turnaje v RAPID šachu

pořádá  ŠK Rakovník
dne 2.6.2019 v Rakovníku
Seznam hráčů a výsledky budou zde.

Propozice

Pořadatel : ŠK Rakovník pod záštitou města Rakovník
Ředitel turnaje   a rozhodčí : Ing. Jaroslav Satranský, Pražská 2254,
269 01 Rakovník, tel. 775650915
e-mail. sachy@sachyrakovnik.cz.
Termín : neděle  2. 6. 2019
Hrací místnost : Rakovník, restaurace Penzion Šéba, Pražská 272
Systém hry : Švýcarský systém, 9 kol - nasazuje počítač (SwissManager).
Tempo hry : 2 x 20 min.- dle pravidel FIDE pro aktivní šach.
Právo účasti : Všichni přihlášení účastníci, kteří zaplatí startovné (s níže popsanými výjimkami).
Každý lichý hráč z oddílu přiveze kompletní šachovou soupravu (velikost políčka šachovnice min. 6cm) a funkční šachové hodiny, jinak nemusí být přijat do turnaje.
Pořadatel si dále vyhrazuje právo nepřijmout do turnaje, či z turnaje vyloučit hráče, který svým chováním nebo jinak poškozuje dobrou pověst turnaje (opilství, urážky atp.).
Startovné :   50,- Kč řádně a včas přihlášení hráči, kteří budou mít vlastní materiál
100,- Kč ostatní, pokud s jejich startem souhlasí pořadatel
Přihlášky: zasílejte mailem na adresu ředitele turnaje do 1.6.2019!
Přihláška musí obsahovat jméno, příjmení a datum narození hráče.
Ceny : 1.místo 500,- Kč
2.místo 400,- Kč
3.místo 300,- Kč 4.místo 250,- Kč
5.místo 200,- Kč 6.místo 150,- Kč
7.místo 100,- Kč 8.místo 80,- Kč
9.místo 60,- Kč 10.místo 50,- Kč




100,- Kč pro nejlepšího hráče s OK (ELO)  do 1800 a do 1600.
Ceny se nesčítají. Při souběhu cen má hráč právo výběru, ostatní ceny se posouvají.
V případě neúčasti na vyhlášení výsledků ztrácí hráč právo na cenu - ceny se posouvají.
Hrací plán : 8:10 - 8:40
prezentace
9:10 - 12:30 1. až 4. kolo
12:30 - 13:20 přestávka na oběd
13:20 - 17:30 5. až 9. kolo




Předchozí ročníky: 2001 1. Gutman Petr 2. Neuman Petr 3. Horák Jiří
2002 1. Horák Michal 2. Gregor Jiří 3. Krischke Arnold
2003 1. Doležal Radoslav 2. Zdeněk Petr 3. Satranský Jaroslav
2004 1. Gregor Jiří 2. Přibyl Josef 3. Řehák Martin
2005 1. Hába Zdeněk 2. Baran Peter 3. Bouček Vlastimil
2006 1. Pokrupa Marek 2. Bartoš Jan 3. Pokorný Petr
2007 1. Bouček Vlastimil 2. Vágner Tomáš 3. Melich Jindřich
2008 1. Přibyl Josef 2. Kozák Miloš 3. Pokorný Petr
2009 1. Hinks-Edwards Thomas 2. Přibyl Josef 3. Vágner Tomáš
2010 1. Freisler Pavel 2. Hába Zdeněk 3. Bouček Vlastimil
2011 1. Freisler Pavel 2. Vágner Tomáš 3. Hába Zdeněk
2012 1. Freisler Pavel 2. Němcová Kateřina 3. Lorenc Tomáš
2013 1. Vágner Tomáš 2. Hába Zdeněk 3. Freisler Pavel
2014 1. Hába Zdeněk 2. Vágner Tomáš 3. Novák Jindřich
2015 1. Novák Jindřich 2. Vykouk Jan 3. Cako Laszlo
2016 1. Freisler Pavel 2. Wimmer Miroslav 3. Hamala Miroslav
2017 1. Gregor Jiří 2. Hába Zdeněk 3. Klement Lukáš
2018 1. Hába Zdeněk 2. Gregor Jiří 3. Hájek Jiří