Mládež v sezóně 2008/09

Na této stránce najdeme odkazy a komentáře na různé soutěže mládeže, kterých se naše děti účastnily nebo teprve zúčastní.
Náš klub v současnosti vede čtyři kroužky mládeže a trenéři Spilka a Satranský se s dětmi účastní různých turnajů. A právě proto jsme pocítili nutnost vytvořit stránku, která určitě povede k lepší informovanosti dětí i jejich rodičů.

Dlouhodobé akce

Odehráno !

ATUALITY

Finále Krajského přeboru mládeže do 16-ti let se konalo 20. a 21.6.2009 jako obvykle v Sedlčanech. Kromě postupujících Pokorné a Vaňkové a náhradníka Bauera se mi do turnaje podařilo protlačit ještě Kotyka, ale protože Verča se rozhodla zúčastnit raději svatby v rodině, odjeli jsme pouze se třemi dětmi. Všichni jsme věděli, že finálový turnaj bude tvrdý oříšek, a skutečnost nás přesvědčila, že sem jezdí opravdu ti nejlepší. Kotyk i Pokorná sice v kategorii HD12 bojovali statečně, ale i lepší pozice nakonec zkazili a skončili hluboko v poli poražených. Náladu nám spravila pouze malá účast dívek a celkově druhé místo Jany Pokorné v kategorii D12.
To v kategorii H14 bojoval Ondra Bauer mnohem úspěšněji. Po pěti kolech byl dokonce na postupovém místě, ale závěrečné dvě prohry rozhodly, že postup mu nakonec proklouzl mezi prsty. Podrobné výsledky najdete zde a nějaké ty fotky tady.

28.09.2008 bylo rozehráno základní kolo Krajského přeboru (region
C2 Kladno) mládeže do 16-ti let. Skládá se z 8 turnajů, které se hrají na různých místech regionu. Každému dítěti se do celkového pořadí v základním kole započítá 5 nejlepších výsledků v jeho kategorii. Termíny a propozice jednotlivých turnajů najdete na této stránce.
Po závěrečném turnaji v Buštěhradě jsme mohli bilancovat. Z Rakovníka se základního kola zúčastnilo celkem 8 dětí. Minimálně pět turnajů odehráli Kotyk, Pokorná, Vaňková, 4turnaje sehrál Bříza, tři turnaje Bauer (kvůli nemoci), dva turnaje Zralý a po jednom Chudoba a Šubrt. Nejlépe ze všech se umístila Pokorná, která si vybojovala postupové 5.místo i mezi chlapci (H12) a v kategorii mladších dívek bezkonkurenčně zvítězila! Další úspěch zaznamenal Bauer, kterému se započítaly pouze tři turnaje a přesto v kategorii H14 obsadil 10.příčku. Díky této skutečnosti byl přijat jako náhradník do finálového turnaje v Sedlčanech. Ve stejné kategorii skončila Vaňková na 11.místě. V kategorii starších dívek jí tento výkon zajistil bronzovou medaili a postup do Sedlčan. Mimo postupová místa skončili Kotyk (12. v H12), Bříza (19. v H12), Chudoba (23. v H14), Zralý (27. v H14) a Šubrt (33. v H14). Podrobné výsledky najdete zde.

Poslední, 8.turnaj základního kola přeboru (region C2 Kladno) mládeže do 16-ti let se konal v pátek 1.5.2009 v Buštěhradu. Z Rakovníka tentokrát vyrazila početná výprava 8-mi dětí. Kromě zkušených harcovníků Bauera, Kotyka, Břízy, Vaňkové a Pokorné se turnaje zúčastnili i Karel Chudoba, František Zralý a Martin Šubrt. I přes zvýšený počet dětí rakovničtí obsadili standardní dvě věkové kategorie. V kategorii H12 se nikomu příliš nedařilo a zisk 3,5 bodu (Pokorná a Kotyk) a 3 bodů (Bříza) není velkým úspěchem. Jindy suverénní Pokorná tak byla v kategorii mladších dívek odsunuta až na třetí příčku. V kategorii H14 zazářil Ondra Bauer, který se ziskem 4,5 bodu obsadil druhou příčku. Dobrý výkon podali ještě Vaňková (4 body) a Chudoba (3 body). Důležité zkušenosti pak sbírali Zralý (2 body) a Šubrt (1 bod). Vaňkovou dobrý výkon postrčil dokonce na druhou příčku ve starších dívkách. Podrobné výsledky najdete zde a nějaké ty fotky tady.


ARCHIV ZPRÁV

V sobotu 4.4.2009 pořádali neratovičtí šachisté krajský přebor mládeže v rapid šachu. Břízu, oproti Řevnicím, nahradila uzdravená Jana Pokorná a výpravu vedl její tatínek Václav. V Neratovicích oba chlapci, Kotyk (H12) i Bauer (H14) získali shodně 3 body a zrovna tak shodně obsadili ve svých kategoriích 22.místo. Je ovšem pravda, že v tomto turnaji mohli ještě hrát v nižší kategorii, takže jejich výsledek můžeme považovat za úspěch. Mnohem lépe se dařilo děvčatům. Jana Pokorná získala v kategorii D12 bronzovou medaili a Veronika Vaňková dokonce medaili zlatou a stala se tak krajskou přebornicí! Podrobné výsledky najdete zde a fotografie tady.

V sobotu 28.3.2009 odjela výprava mladých do Řevnic k 7.turnaji základního kola přeboru (region C2 Kladno) mládeže do 16-ti let. Ačkoliv to původně vypadalo jinak, výprava nakonec činila obvyklé čtyři děti, protože Janu Pokornou skolila nemoc. V Řevnicích tedy za Rakovník bojovali v kategorii H12 Kotyk a Bříza a v kategorii H14 Bauer a Vaňková. A jak už začíná být opět zvykem, rakovničtí zástupci bojovali opět s úspěchem. Vojta Bříza uhrál 3 body a ve své kategorii skončil na 17.místě. Mnohem lépe se dařilo Honzovi Kotykovi, který i přes porážku od Vojty dokázal získat bodů 5 a obsadil tak 5.místo. Stejné umístění (5.místo) dokázal se ziskem 4,5 bodu získat i Ondra Bauer, který si navíc uhrál 3.VT (výkonnostní třídu)! Veronika Vaňková získala své 3body a obsadila ve chlapecké kategorii 9.místo. Ovšem v kategorii starších dívek dokázala obsadit 3.místo a získat bronzovou medaili. Podrobné výsledky najdete zde a fotografie tady.

V sobotu 21.2.2009 odjela podobná výprava do Libčič k 6.turnaji základního kola přeboru (region C2 Kladno) mládeže do 16-ti let. vedení výpravy se tentokrát ujal jiný otec, Vašek Pokorný. Chvíli to sice vypadalo, že pojede dětí více, ale nakonec jeli pouze čtyři - Ondra Bauer, Veronika Vaňková, Jana Pokorná a Honza Kotyk. Změna vedení zřejmě zapůsobila a děcka hrála nezvykle přemýšlivě a pomalu. Nejvíce se dařilo Janě, která získala 5 bodů a hned dvě medaile. Bronzovou v kategorii H12 a zlatou v kategorii mladších dívek. Ondra po dlouhé nemoci zabojoval a ziskem 4 bodů potvrdil úspěšný návrat. V kategorii H14 skončil šestý. Veronika získala své obvyklé 3 body, což tentokrát znamenalo zisk bronzové medaile v kategorii starších dívek. Nejvíce zklamaný tak může být asi Honza Kotyk, i když 3,5 bodu je slušný výsledek. Podrobné výsledky najdete po zveřejnění zde a fotky zde.

V sobotu 14.2.2009 odjela z Rakovníka výprava dětí na základní kolo krajského přeboru žákovských družstev. Vedení výpravy se tentokrát ujal tatínek jedné z účastnic, Jirka Vaněk. Přesto, že se Ondra Bauer, Veronika Vaňková a Honza Kotyk této soutěže zúčastnili již loni, kvůli nemoci Jany Pokorné a novým účastníkům Vojtovi Břízovi, Frantovi Zralému a Karlovi Chudobovi jelo rakovnické družstvo pouze na zkušenou. S touto skutečností se ale někteří nechtěli moc smířit a tak se stalo, že ze čtyř zápasů, vesměs se silnými soupeři, naše družstvo slavilo jednu remízu a dokonce i jedno vítězství. Tento úspěch se odrazil i v pořadí skupiny, kde se rakovničtí z pěti družstev dělili o 3.-4.místo. Podrobné výsledky najdete tady a nějakou tu fotku zde.

V sobotu 10.1.2009 se konal 5.turnaj základního kola přeboru (region C2 Kladno) mládeže do 16-ti let v Rakovníku. Ačkoliv jsme nemuseli shánět žádnou dopravu, měli jsme na této akci paradoxně zatím nejmenší účast z letošních turnajů. V turnaji mladších hrála pouze Jana Pokorná, v turnaji starších si odbyl svou premiéru František Zralý a doprovodný turnaj juniorů a dospělých si zahrál Martin Folbr. Malá účast jako by naše borce poznamenala a tak s ní bohužel byly srovnatelné i výkony. Nejvíc se to projevilo u Jany Pokorné, jejíž 3 body jsou zklamáním. Zvlášť, když hrála dobře a partie kazila většinou až hrubou chybou v mnohem lepších pozicích. Výsledkem tak bylo 14 místo v kategorii H12. Útěchou jí může být stříbrná medaile v kategorii mladších dívek. František sice získal ještě méně, pouze 1,5 bodu, ale vzhledem k jeho premiéře je úspěchem každý bod. Zvláště když Franta se šachem teprve začíná. Jeho 10.místo v kategorii H14 tak pro trenéry není žádným zklamáním. V doprovodném turnaji juniorů a dospělých si poměrně dobře vedl Martin Folbr, který v silné konkurenci dokázal získat 2 body. Podrobnější výsledky najdete zde a fotky tady.

V sobotu 20.12.2008 pořádal DDM Rakovník ve spolupráci se ŠK Rakovník vánoční turnaj pro děti do šestnácti let. I přes poměrně ranní hodinu (08:30) se v klubu mládeže v parku sešlo 11 dětí, které si chtěly zahrát královskou hru. Malým záporem bylo, že ačkoliv má turnaj sloužit pro nábor nových mladých adeptů, všechny děti již jsou členem některého ze šachových kroužků. Děti si spolu zahrály systémem každý s každým tempem 15 minut na partii. Protože ale věkový rozdíl byl velký, byly vyhodnoceny zvlášť kategorie starších a mladších žáků. Ve starší kategorii zvítězil Wasserbauer před Folbrem, Vaňkovou, Hejdou a Františkem Zralým. Mladší kategorii pak vyhrál Kotyk před Břízou, Pokornou, Škaloudem, Šafaříkem a Tomášem Zralým. Všechny děti byly za svůj výkon odměněny diplomem a věcnou cenou. Podrobné výsledky najdete zde a nějaké fotky tady.

V sobotu 6.12.2008 se na Kladně hrál již 4. turnaj základního kola přeboru (region C2 Kladno) mládeže do 16-ti let. Děti jely po delší době opět ve čtyřech, ale jako doprovod se tentokrát obětovala pí. Vaňková, které tímto velmi děkuji za záskok. Ačkoliv jsem se tedy akce nemohl zúčastnit, dle výsledků soudím, že některým má nepřítomnost prospěla, ovšem u některých, jako by tomu bylo naopak. V kategorii H12 Vojta Bříza udělal své 3 body, z toho hned v prvním kole s Honzou Kotykem. Toho to zřejmě tak rozhodilo, že místo zopakování výsledku z Chodouně získal také pouze 3 body a skončil na 15.místě, těsně před 16-tým Vojtou. Oběma ukázala záda Jana Pokorná, která prohrála pouze s hráči na prvních třech místech a se ziskem 4 bodů obsadila 4.místo. V kategorii mladších dívek tak získala bezkonkurenční zlato! V kategorii H14 bojovala osamocená Veronika Vaňková. Vybojovala své standardní 3 body, což stačilo na 8.příčku. Ovšem díky vítězství nad Janou Komaškovou to také znamenalo 3.místo v kategorii starších dívek. Oběma děvčatům gratuluji. Pokud vás zajímají podrobné výsledky, najdete je zde, pokud chcete shlédnout fotografie, jsou zde.

Prodloužený víkend 15.-17.11.2008 využili nejmladší šachisté k soutěžení o mistra Čech do 10-ti let. Z Rakovníka vyjela do Tábora soutěžit Jana Pokorná. Po nedělním propadáku se vzpamatovala a v pondělí zabrala. Bohužel na víc, než zisk 3,5 bodu z devíti kol to už nestačilo. Nicméně celkové 45.místo a 7.místo mezi děvčaty není žádným zklamáním. Podrobné výsledky najdete zde a nějaké fotografie zde.


3. turnaj základního kola přeboru (region C2 Kladno) mládeže do 16-ti let proběhl v sobotu 08.11.2008 v Chodouni, i když se jednalo o přebor města Zdice :-). Ani tentokrát nemohl jet Vojta Bříza a tak jsme vyrazili opět ve třech. A jako obvykle jsme i ve třech bojovali ve čtyřech kategoriích. Nejsložitější situaci má stále Veronika Vaňková, která získává zkušenosti ve starší kategorii H14. Po tomto turnaji snad konečně získala trochu důvěry, když uhrála 3 body a obsadila 14.místo. Ačkoliv nevyužila slibných pozic v několika dalších partiích, stačilo to k zisku 5.místa v kategorii starších dívek. Do starší kategorie H12 postoupili i Jana Pokorná a Jan Kotyk. U nich se ale jedná o postup v rámci turnaje mladších a tak přechod nijak nebolí. Je tu ovšem jiný problém. Jana už musí zapomenout na pokusy o šustrmat (i když jí u těch slabších vychází), protože silnější soupeři toho umí využít ve svůj prospěch. Janě se ovšem moc nechce a snad díky této skutečnosti nezískává tolik bodů, kolik by mohla. Přesto zisk 4 bodů, 10.místo v kategorii H12 a stříbrná medaile v kategorii maldších dívek jsou úspěchem. Honza Kotyk tentokrát nehrál tak zbrkle jako jindy, což se na výsledku hned projevilo. Škoda, že v posledním kole nedal soupeři jednotahový mat. Přesto dokázal získat 4,5 bodu a obsadil pěkné 6.místo v kategorii H12. Podrobné výsledky najdete zde a fotografie zde.

2. turnaj základního kola
přeboru (region C2 Kladno) mládeže do 16-ti let proběhl v sobotu 11.10.2008 ve Slaném. Z Rakovníka tentokrát vyjela málo početná výprava 3 dětí. Přesto jsme nechtěli zapadnout a doufali jsme alespoň v jednu z medailí. Všechny tři děti bohužel svou uspěchaností hodně pokazily a získaly shodně po třech bodech. Nejvíc se z tohoto výsledku mohla radovat Veronika Vaňková, která jako jediná hrála ve vyšší kategorii, tedy se silnějšími soupeři. V kategorii H14 tak obsadila 10.místo a v kategorii starších dívek skončila na 4.místě. V kategorii H12 stačily tři body Honzovi Kotykovi na 13.místo a Janě Pokorné na 14.místo. Medailové naděje tak splnila Jana Pokorná v kategorii mladších dívek, když získala stříbrnou medaili za 2.místo. Podrobné výsledky najdete zde a nějakou tu fotografii zde.

V neděli 28.09.2008 jsme odjeli do Chodouně, kde se hrál první turnaj základního kola (region Kladno) Krajského přeboru mládeže jednotlivců do 16-ti let. Z Rakovníka vyrazilo celkem 5 dětí, z nichž čtyři zasáhli do mládežnických turnajů a jeden se zůčastnil nepostupového turnaje pro juniory a doprovod. Martin Folbr mezi dospělými získal 2 body a obsadil 10.místo. V kategorii H14 Veronika Vaňková se ziskem 2,5 bodu obsadila 14.místo, což znamenalo bramborovou medaili v kategorii starších dívek. Ostatní rakovničtí zástupci bojovali v kategorii H12. Vojta Bříza obsadil 15.místo se třemi body, Honza Kotyk 11.místo se 3,5 body. Nejúspěšnější tak byla Jana Pokorná, která se ziskem 4 bodů získala 6.místo, což zároveň znamenalo 3.místo v kategorii mladších dívek. Podrobné výsledky najdete zde a fotografie zde.

Sezóna 2007/08


ZPĚT