V neděli 4.6.2006 pořádal Šachový klub Rakovník již 6.ročník turnaje v Rapid šachu. Hrálo se v příjemném prostředí tenisového centra CAFEX a na startu se sešlo celkem třicet borců z celých Čech (dokonce i jeden účastník ze Slovenska). Turnaj byl velmi silně obsazen, vždyť plná polovina účastníků měla LOK vyšší než 2000 a průměrný rating turnaje tak dosáhl hodnoty 1929. Mezi největší favority patřili mistr FIDE Jan Bartoš, Zdeněk Hába a Petr Pokorný ale do pořadí chtěli promluvit i Petr Gutman, Peter Baran nebo Marek Pokrupa.

Bojovalo se s vervou, o čemž svědčí malý počet remíz (a to ještě velmi dlouhých), a také ta skutečnost, že po čtyřech kolech měl plný počet již pouze Pokorný, následovaný Pokrupou se ztrátou půl bodu. Třetí Hába měl již ztrátu celý bod. Po šesti kolech měla bod ztrátu již celá vedoucí trojice Hába, Pokorný, Pokrupa. A po kole osmém, předposledním, mohlo prvenství získat stále ještě 7 hráčů. Pravda, Pokorný a Pokrupa měli tu naději (vzhledem k jednobodovému náskoku) větší. Také se v posledním kole dlouho bojovalo. Nakonec to byl Pokrupa, kdo dokázal odskočit a vybojovat tak celkové prvenství. Vypálil tak rybník všem třem favoritům, kteří skončili na 2.-4.místě v pořadí Bartoš, Pokorný, Hába.

A zde si můžete prohlédnout startovní listinu, výsledky a pořadí.

O bojovnosti hovoří např. následující partie.