Mládež v sezóně 2009/10

Na této stránce najdeme odkazy a komentáře na různé soutěže mládeže, kterých se naše děti účastnily nebo teprve zúčastní.
Náš klub v současnosti vede čtyři kroužky mládeže a trenéři Spilka a Satranský se s dětmi účastní různých turnajů. A právě proto jsme pocítili nutnost vytvořit stránku, která určitě povede k lepší informovanosti dětí i jejich rodičů.

Dlouhodobé akce

28.09.2009 byl rozehrán další ročník základního kola Krajského přeboru (region C2 Kladno) mládeže do 16-ti let. Skládá se z 8 turnajů, které se hrají na různých místech regionu. Každému dítěti se do celkového pořadí v základním kole započítá 5 nejlepších výsledků v jeho kategorii. Termíny a propozice jednotlivých turnajů najdete na této stránce, průběžné celkové výsledky po kategoriích najdete zde.


ATUALITY

02.05.2010 se v Říčanech koná přebor družstev mladších žáků. Dáme dohromady svoje družstvo? - Tak bohužel. Jarda Šafařík nemohl či nechtěl a v pěti jsme nejeli. Škoda, protože letos jsme se mohli dobře umístit a příští rok už někteří budou staří.

Závěrečný 8. turnaj ZO KPJ mládeže se hrál jako vždy 01.05.2010 v Buštěhradě a oslavy svátku práce pro nás skončily docela příznivě. Samotný turnaj skoro nikomu nevyšel. Ondra Bauer získal 4 body, Veronika Vaňková 3 body, Honza Kotyk 4,5 bodu, Jana Pokorná 3 body a David Horn 3 body. Alespoň trochu spokojeni mohli být Ondra a David, a kupodivu i Honza. Ten hlavně proto, že jeho nemastný výkon následovali i největší konkurenti.ARCHIV ZPRÁV

17.04.2010 se v Českém Brodě konal krajský přebor v Rapid šachu. Z Rakovníka nakonec vyrazili pouze Jana Pokorná a Ondra Bauer. V konkurenci celého kraje se Ondrovi příliš nedařilo a v kategorii H14 obsadil 18.místo se ziskem 3 bodů ze sedmi možných. Janě se dařilo lépe, když dokázala získat 3,5 bodu. V kategorii H12 sice obsadila až 19.místo, ale v kategorii D12 skončila druhá a vybojovala si tak postup na mistrovství České republiky. Podrobné výsledky jsou tady.

10.04.2010 se v Chodouni konal přebor Středočeského kraje dětí do 8-mi let. Své želízko jsme zde měli i my. Byl jím ještě pětiletý Vojta Fousek. V tvrdé konkurenci se neztratil. Dokázal získat 5 bodů ze sedmi a získat tak celkově 5.místo. Protože však celkový vítěz nebyl z našeho kraje, je Vojta celkově 4-tý. A v kategorii do 6-ti let Vojta dokonce zvítězil !!! Zisk 4.VT tak byl už jen pověstnou třešničkou na dortu. Podrobnější výsledky najdete zde.

Na 7.turnaji základního kola Krajského přeboru mládeže jednotlivců do 16-ti let, který se hrál 27.03.2010 v Řevnicích, získal Vojta Fousek již 3,5 bodu a nevím, kde se chce zastavit :-). V kategorii H12 jsme tentokrát nedominovali, když Honza Kotyk se 4 a David Horn se 3 body si vybrali slabší chvilku. Ne tak ovšem Jana Pokorná, která uhrála bodů 5, skončila na 4.místě a získala opět zlatou medaili mezi mladšími dívkami. Veronika Vaňková zjistila, že to jde a získala 4 body, což jí stačilo k zisku bronzové medaile mezi dívkami staršími. A v kategorii H14 tentokrát 4,5 bodu stačilo Ondrovi Bauerovi k zisku bronzové medile. Turnaj se tak rakovnickým opět povedl!  Podrobnosti najdete zde a fotografie tady.

Do Libčic, kde se hrál již
6.turnaj základního kola Krajského přeboru mládeže jednotlivců do 16-ti let, jsem odjel se čtyřmi dětmi 20.02.2010 za nepříznivého počasí, ale dojeli jsme, naštěstí, dobře. Zastoupení jsme tentokrát měli opět pouze ve dvou kategoriích. V kategorii H16 bojoval Ondra Bauer ze všech sil a získal pěkných 4,5 bodu, což mu stačilo na 6.místo. V kategorii H12 nebyli Jarda Šafařík a Honza Podestát se svými 3 body příliš spokojeni, ale co, není každý den posvícení. Jinou představu má o tomto pořekadle Honza Kotyk. Získal opět 6 bodů a první místo! Podrobnější výsledky najdete zde a fotografie tady.

5.turnaj základního kola 
Krajského přeboru mládeže jednotlivců do 16-ti let se hrál 16.01.2010 v Rakovníku a zúčastnilo se ho rekordních 12 rakovnických dětí. V nejmladší kategorii nastoupil ovšem zase jenom Vojta Fousek, který již získal 3 body a ukázal tak, že minulý turnaj nebyl žádnou náhodou. V kategorii H12 nás zastupovalo dětí 7. Nejhůře z nich skončili Jirka Zeman a Petr Šajner, kteří oba byli na svém prvním turnaji a přesto získali pěkné dva body. Jarda Šafařík a David Horn získali 3,5 bodu, což není ostudou ale oba jistě mířili výše. Úspěšnými se již mohli cítit Honza Podestát a Jana Pokorná, kteří oba získali 5 bodů. Pro Honzu to znamenalo 6.místo a zisk 4.VT a pro Janu 4.místo a zlatou medaili mezi mladšími dívkami. Tento úspěch ještě dokázal přebít Honza Kotyk, který získal bodů 6 a celý turnaj tak vyhrál! V kategorii H14 si zahrál Zdeněk Melč, Franta Zralý a Veronika Vaňková. Zdeněk na svém prvním turnaji získal 1 bod, Fanda získal body 2, oba podle svých možností. Veronika hrála opět svůj rychlý šach a po třech kolech měla pouhých půl bodu. Tak jsem jí vrazil do ruky tužku a papír a přikázal jí partie zapisovat (aby nemohla hrát rychle). Výsledek nás překvapil oba. Ve zbývajících kolech vše vyhrála a získala tak 4,5 bodu, což znamenalo 5.místo a stříbrnou medaili mezi staršími dívkami. V kategorii H16 hrál Karel Chudoba, ale turnaj pro zdravotní problémy nedokončil. Podrobné výsledky najdete zde a nějakou tu fotografii tady.

05.01.2010 jsme odjeli do Buštěhradu odehrát zápasy skupiny C Krajského přeboru žákovských družstev 2009-2010. Výsledky byly střídavé, porazili jsme Řevnice C a Buštěhrad B a prohráli jsme s Buštěhradem A a Řevnicemi B (i když zde až po velkém boji). Bohužel v posledním zápase se stejně silným Slaným jsme vybouchli a prohráli 0:5. Celkové 4.místo bylo dopředu očekávané, ale po průběhu zápasů trošku smolné. Hráli jsme v sestavě Bauer (1 bod z 5), Vaňková (3/5), Pokorná (2/5), Kotyk (2,5/5), Horn (2/5). Podrobné výsledky najdete zde.

4.turnaj základního kola 
Krajského přeboru mládeže jednotlivců do 16-ti let se hrál 12.12.2009 na Kladně jako Mikulášský turnaj. Protože jsem sám jet nemohl, zastoupili mne rodiče dětí a dětem to vyloženě pomohlo. Turnajů se jich opět zúčastnilo 6, ale mezi nimi byl už opět Ondra Bauer a nově teprve pětiletý Vojta Fousek, čímž Rakovník po dlouhé době obsadil všechny kategorie! Vojta Fousek na svém prvním turnaji získal 2,5 bodu, což šokovalo dokonce i mne. Ondra Bauer v silné konkurenci dokázal získat 4,5 bodu a pěkné 5.místo v kategorii H16. Verča Vaňková v kategorii H14 získala 3,5 bdu a tvářila se velmi spokojeně (sakra nevím proč, když má na víc!). Snad že opět získala bronzovou medaili mezi staršími dívkami. Nejpočetnější zastoupení jsme měli v kategorii H12. David Horn získal opět 4 body a naznačuje, že se s ním už bude muset počítat. Kdo ale opravdu šokoval, byli Honza Kotyk a Jana Pokorná, kteří turnaj zcela ovládli. Porazili všechny své soupeře a v posledním kole Jana porazila Honzu. Celý turnaj tak vyhrála Jana a Honza skončil na druhém místě. Jana samozřejmě získala zlatou medaili i mezi mladšími dívkami. Celkem si tak děti odvezly 2 zlaté, jednu stříbrnou a jednu bronzovou medaili. Podrobné výsledky najdete zde a fotografie tady.

Již 3.turnaj základního kola 
Krajského přeboru mládeže jednotlivců do 16-ti let se hrál opět v Chodouni v úterý 17.11.2009. Z Rakovníka tentokrát odjelo 6 dětí, ale ve velmi neobvyklé skladbě. 5 z nich hrálo v kategorii H12 a všichni, jako by se dohodli, získali 4 až 4,5 bodu. Spokojeni s tímto výsledkem mohli být Šafařík, Horn (oba získali 4.VT) a Podestát, méně již Kotyk a Pokorná. Musím se ale zastavit u jednoho momentu. V posledním kole spolu hráli Jarda Šafařík a Jana Pokorná. Oba měli 4 body a v případě vítězství oba mohli dosáhnout na třetí místo. Přesto se dopředu dohodli na remíze a skončili tak až na 8. a 9.místě. Jana dokonce přišla o očekávané zlato mezi mladšími dívkami. Příliš se nedařilo Veronice Vaňkové, která v kategorii H14 získala pouhé 3 body. I tyto výsledky však děvčatům stačily k zisku medailí. Jana skončila mezi mladšími dívkami druhá a veronika mezi staršími dívkami třetí. Podrobné výsledky najdete zde a fotografie zde.

Další turnaj základního kola
Krajského přeboru mládeže jednotlivců do 16-ti let se odehrál v sobotu 10.10. 2009 ve Slaném. Přesto, že pro nemoc nemohla jet Jana Pokorná, odjela z Rakovníka opět početná výprava. V ní opět vyrazil na turnaj dospělých i Martin Folbr a překvapivě dokázal získat stříbrnou medaili! Dobrý výkon potvrdili i ostatní. V kategorii H16 Ondra Bauer získal pěkných 4,5 bodu, což v mnohem silnější konkurenci (oproti turnaji v Chodouni) bohužel stačilo jen na 8.místo. Karel Chudoba svůj výkon z Chodouně dokonce dokázal zlepšit a získal 3,5 bodu. V kategorii H14 nastoupil poprvé František Zralý a ziskem jednoho bodu snad konečně získal trochu sebevědomí v boji se silnějšími hráči. Veronika Vaňková konečně prolomila prokletí 3 bodů a dokázala získat celé čtyři. To jí přineslo 5.místo mezi chlapci a stříbrnou medaili v kategorii starších dívek. V kategorii H12 Janu Pokornou zastoupil Honza Kotyk a ziskem 4 bodů potvrdil dobrou výkonnost. Škoda jen prohry v posledním kole. Jaroslav Šafařík vytřel zrak všem pochybovačům a opět získal výborné 3 body. Podrobné výsledky najdete zde a fotografie zde.  

V pondělí 28.09.2009 jsme odjeli do Chodouně, kde se hrál první turnaj základního kola (region Kladno) Krajského přeboru mládeže jednotlivců do 16-ti let. Z Rakovníka vyrazila 6-ti členná výprava. Samotných turnajů základního kola se zúčastnilo 5 dětí a Martin Folbr využil šance zahrát si doprovodný turnaj pro starší. V silné konkurenci dokázal získat 2 body a předznamenal tak dobré výsledky ostatních dětí. V turnaji starších si Ondra Bauer a Karel Chudoba poprvé zahráli v kategorii H16. Zatímco Karel na svém druhém turnaji získal dobré tři body (ze sedmi kol), Ondra jich dokázal získat dokonce 5 a obsadil tak ve své kategorii 2.místo!! Veronika Vaňková ve stejném turnaji získala také 3 body, což jí v kategorii starších dívek stačilo na bronzovou medaili! V turnaji mladších si svou premiéru odbyl Jára Šafařík a hned dokázal ukořistit 3 body. Famózní začátek, který dokázala ještě překonat Jana Pokorná. Ta získala dokonce 5,5 bodu, což jí katapultovalo na čtvrtou příčku v kategorii H12 a zároveň jí přineslo zlatou medaili v kategorii mladších dívek!! Těžko jsme si mohli přát lepší začátek sezóny. Můžeme jen doufat, že nám to vydrží i v dalších turnajích. Podrobné výsledky najdete zde a fotografie zde.

Sezóna 2008/09
Sezóna 2007/08