Mládež v sezóně 2010/11

  Na této stránce najdeme odkazy a komentáře na různé soutěže mládeže, kterých se naše děti účastnily nebo teprve zúčastní.
Náš klub v současnosti vede dva kroužky mládeže a trenéři Spilka a Satranský se s dětmi účastní různých turnajů. A právě proto jsme pocítili nutnost vytvořit stránku, která určitě povede k lepší informovanosti dětí i jejich rodičů.

Dlouhodobé akce

 25.09.2010 byl rozehrán další ročník základního kola Krajského přeboru (region C2 Kladno) mládeže do 16-ti let. Skládá se z 8 turnajů, které se hrají na různých místech regionu. Každému dítěti se do celkového pořadí v základním kole započítá 5 nejlepších výsledků v jeho kategorii. Termíny a propozice jednotlivých turnajů najdete na této stránce, průběžné celkové výsledky po kategoriích najdete zde. Výkony našich mládežníků najdete v této tabulce.

Přebor klubu mládeže 2010/11

   18.11.2010 byl zahájen přebor klubu mládeže, podrobné výsledky a nalosování najdete zde.  
Partie k přehrání v souboru pdf v programu Fritz:
1.kolo2.kolo3.kolo4.kolo5.kolo6.kolo7.kolo8.kolo9.kolo.
a partie jako text: 1.kolo2.kolo3.kolo4.kolo5.kolo6.kolo7.kolo8.kolo9.kolo.
   Mládežnickou přebornicí klubu se stala Jana Pokorná! Výsledky najdete zde.


AKTUALITY

       První prázdninový víkend, 2. a 3. července, odjela Rakovnická výprava čítající čtyři děti a řidiče na Mistrovství ČR juniorů a dorostenců v rapid šachu do Světlé nad Sázavou. Mistrovství je pro hráče v kategorii HD 16, HD 18 a HD 20. O umístění v těchto skupinách bojovali Ondra Bauer v H 16 a Radek Wasserbauer v H 18. Ondrovi se v silné konkurenci moc nedařilo, střídala se jedna výhra a tři prohry, takže celkem tři body a 12. místo v H 16. Radek uhrál první den čtyři body ze šesti a byl průběžně na celkovém osmém místě. Druhý den ale přidal už jen dvě remízy, a tak celkem pět bodů stačilo na 18. místo celkově a v H 18 obsadil osmou příčku. Turnaje se ještě zúčastnil Jan Kotyk a Jana Pokorná a protože pořadatel vyhlásil i výsledky v nižších kategoriích, tak si oba odnesli diplomy. Honza za 1. místo v H 12 a Jana za 1. místo v D12. Startovní listina a výsledky jsou na chess - results a fotografie zde.
                                                                                                                                                                                                                (vp)

      Celkem 126 mladých vyznavačů královské hry se sešlo v Mladé Boleslavi ve dnech 25. a 26. 6. 2011 na Krajském přeboru mládeže v šachu. Ve čtyřech věkových kategoriích do 10, 12, 14 a 16 let bojují společně chlapci i dívky. Z Rakovníka se zúčastnilo pět dětí. V kategorii do 14 let hrál Jan Kotyk, který celkově skončil na 24. místě a Jana Pokorná, která vybojovala v kategorii dívek stříbrnou medaili. V kategorii do 16 let si sedmým místem zajistil postup na Mistrovství Čech vynikajícím výkonem Ondra Bauer. Méně úspěšný byl Václav Kotyk, celkově 22. Mezi dívkami zabojovala i Veronika Vaňková a také ona získala stříbrnou medaili. Souboje dětí sledoval a po skončení partie i ohodnotil také hlavní rozhodčí turnaje, kterým nebyl nikdo jiný než předseda Rakovnického šachového klubu ing. Jaroslav Satranský. Obě dívky a Ondra Bauer tak mohou jet na konci října na Mistrovství Čech do Harrachova. Celkové výsledky jsou zde a fotky tady.
                                                                                                                                                                                                                (vp)  


    V květnu se odehrály dvě soutěže družstev, kterých se Rakovnický klub nezúčastnil, ale přesto tam měl zastoupení. Za družstvo Řevnic si zahrála Jana Pokorná. 8.5.2011 se hrál v Říčanech Krajský přebor družstev mladších žáků. Na turnaji hrálo devatenáct šestičlenných družstev sedm kol, tempem 2x20 min. + 10 sekund na tah. Řevnice získala čtyři výhry a třikrát prohrála a obsadila sedmé nepostupové místo. Jana na 3. šachovnici uhrála čtyři body, což je hezký výsledek. Kompletní výsledky jsou zde a fotky tady.
    Další turnaj se hrál 28.-29.5.2011 v Seči. Mistrovství ČR družstev starších žáků v rapidu se zúčastnilo 51 šestičlenných družstev. První den se odehrálo šest kol a druhý den tři kola tempem 2x25 min. + 10 sekund na tah. Celkem tedy devět kol. Řevnice čtyřikrát vyhrála, jednou remizovala a čtyřikrát prohrála, a skončila na 27. místě. Jana měla na šesté šachovnici 50% úspěšnosti, tedy 4,5 bodu, což je v této kategorii starších žáků také pěkný výsledek. Výsledky jsou zde a naše fotky.

                                                                                                                                                                                                                (vp)


    Na  závěrečný 8. turnaj základního kola Krajského přeboru mládeže v Buštěhradu hraný 30.4.2011, odjelo z Rakovníka sedm dětí. Tradičně nejlépe si vedl Ondra Bauer, který vybojoval za pět bodů stříbrnou medaili a potvrdil tak celkové druhé místo a postup na krajské finále. O bod méně měl Jan Kotyk, který zřejmě udělal rekord - utkal se s pěti děvčaty! Obsadil 7.místo a to mohl být ještě lepší, ale dvě dívky byly nad jeho síly. Znamená to i celkově sedmé nepostupové místo, šance je jedině, že by mohl jet jako náhradník. Se ziskem 3,5 bodu předběhl tentokrát Václava Kotyka Martin Truksa, takže Martin byl šestý a Vašek sedmý. Stejně jako Jan, tak i Vašek Kotyk je celkově sedmý a tedy bez postupu. Tři body uhrál také René Hanzl a obsadil devátou příčku. Obě naše děvčata získala shodně po třech bodech a v kategorii starších dívek obsadila Jana Pokorná druhé a Veronika Vaňková třetí místo. V celkovém pořadí zvítězila Veronika před druhou Janou a obě mohou jet na finále krajského přeboru. Výsledky z Buštěhradu a celkové konečné pořadí. Fotky najdete zde.
                                                                                                                                                                                                                (vp)  


    V době velikonočních svátků se uskutečnil ve Frýdku-Místku, ve dnech 21.4.-25.4.2011, 32. ročník Turnaje šachových nadějí. Hrálo se v kategoriích U9, U12 a U15. Součástí šachového festivalu byl i FIDE open a uzavřené turnaje IM a GM. Účastníků se sešlo přes 300 z 11 zemí. Na tento mezinárodní turnaj odjela bojovat z Rakovníka Jana Pokorná. Hned první den bylo na programu náročné trojkolo. Z toho vyšla Jana úspěšně, v prvním kole remizovala se silným soupeřem, poté prohrála s anglickým hráčem, ale hned si spravila chuť výhrou nad ruským mládencem. Bohužel další tři kola zaznamenala prohry. Nejprve s Magdou Kořenovou a potom se dvěma Bělorusy. V dalším dvoukole se opět dařilo, jedna remíza a výhra. Poslední kolo s Bělorusem ale opět znamenalo prohru. Celkové tři body není žádný zázrak, ale pravda je, že zahraniční hráči jsou na vyšší úrovni.
    Součástí festivalu byla i beseda s Ing. Evženem Gonsiorem, simultánka a beseda s WGM Kateřinou Němcovou a GM Davidem Navarou a také rozbor jedné partie od D.Navary. Sobotní odpoledne bylo vyhrazeno zábavným soutěžím pro děti v blízkém parku. Proběhla také výstava šachových souprav. Výsledky všech turnajů jsou zde a fotky tady.
                                                                                                                                                                                                                (vp)

    V sobotu 2.4.2011 se hrál v Českém Brodě Krajský přebor mládeže v rapidu. Na turnaj odjela Jana Pokorná, Jan Kotyk a David Horn. Protože rapid má jiný systém, hráli všichni ještě v kategorii H12. Oba chlapci nepředvedli žádný výkon, hráli rychle a některé partie doslova odevzdali, a to i slabším soupeřům se kterými na turnajích základního kola běžně vyhrávají. Získali shodně 2,5 bodu a to ještě David získal bod za "volno"! Lépe hrála Jana, ta tvrdě vybojovala tři body a bronzovou příčku mezi dívkami, když jí stříbro uteklo jen díky tomu, že spoluhráčka dostala v posledním kole bod za volňáska. Ale i třetí místo stačí k postupu na Mistrovství ČR v rapidu, které se bude hrát v září. Celkové výsledky najdete zde a tady fotky.
                                                                                                                                                                                                                (vp)
 

   Předposlední, 7. turnaj základního kola Krajského přeboru mládeže se hrál 26.3.2011 v Řevnicích. Tři auta zaplnilo celkem devět našich dětí. V kategorii H12 se tentokráte nedařilo Petru Šťástkovi, získal pouze 2,5 bodu a umístění na chvostu tabulky. V H14 předvedli svůj standart Jan Kotyk a Jana Pokorná. Honza 3,5 bodu a 7. místo, Jana 3 body a 11. místo. Slabší výkon Jana Podestáta znamenal 2,5 bodu a 16. místo. Nejpočetnější byla kategorie H16. Že patří mezi nejlepší potvrdil ziskem 4,5 bodu Ondra Bauer a odnesl si stříbrnou medaili za druhé místo. Na paty mu ale šlape Václav Kotyk, který uhrál také 4,5 bodu a jen horší pomocné hodnocení ho poslalo na místo páté. Současně získal 3. VT. Hned za ním se umístila se čtyřmi body Veronika Vaňková, která i nadále vede kategorii starších dívek. Hezký výkon předvedl i Martin Truksa, vybojoval čtyři body a uhrál 4. VT. Se 3 body skončil 10. René Hanzl. Kompletní výsledky jsou zde a tady fotky.

 

   Ve dnech 12. - 19.3.2011 se konalo v Koutech nad Desnou Mistrovství ČR mládeže do 16.let. Z Rakovníka se zúčastnila Jana Pokorná. Mistrovství se konalo v hotelu Dlouhé Stráně, který vyhovuje svojí ubytovací kapacitou, (včetně doprovodu bylo přes 500 účastníků), tak i potřebnými hracími sály. Hrálo se tempem 90 min + 30 sekund na tah. Každý den se hrálo jedno kolo, pouze v pondělí se hrála kola dvě.
  Jana hned v prvním kole prohrála se silnou soupeřkou a v druhém remizovala, ale v pondělním dvoukole obě partie vyhrála a v průběžném pořadí se dostala na vynikající sedmé místo! To samozřejmě znamenalo v dalším kole opět těžkou soupeřku - takže prohra. Následující tři kola měla relativně stejně silné soupeřky s nimiž vybojovala 1,5 bodu. V posledním kole potkala opět jednu z těch silnějších a prohrála. Celkem získala 4 body a obsadila 14. místo, když na první desítku ztrácela pouze půl bodu. Celkově může být spokojena, i když lepší to také mohlo být.
  Součástí mistrovství byly také dvě simultánky a pět přednášek. Ve chvílích volna byly uspořádány výlety do Ruční papírny ve Velkých Losinách a do přečerpávací elektrárny Dlouhé Stráně. Také jsme navštívili Zemědělský skanzen Rapotín a ve čtvrtek vyrazili na koncert Českého Slavoje. Konečné výsledky jsou zde, a tady fotky.                                                                                                                                                                                                                        (vp)
   
   Na 6. turnaj základního kola Krajského přeboru mládeže v Libčicích nad Vltavou odjelo 8.2.2011 osm rakovnických dětí. V nejmladší kategorii H10 bojoval úspěšně Petr Koníř. Se ziskem třech bodů obsadil 8. místo a v průběžném celkovém pořadí poskočil na 12. místo. Osamocen byl v kategorii H12 Petr Šťástka. Ten získal 3,5 bodu a 10. místo. Také on v celkovém pořadí poskočil o dvě příčky na 18. místo. V H14 hrál zkušený Jan Kotyk a Martin Truksa. Honza uhrál čtyři body, což znamenalo 6. místo a Martin 3,5 bodu a místo osmé. U obou se celkové pořadí nezměnilo. V nejsilnější kategorii H16 byla nejúspěšnější Veronika Vaňková. Zisk čtyř bodů jí vynesl 4. místo a zlato mezi staršími dívkami. Stejně tak čtyři body získal i Václav Kotyk a obsadil 6. příčku. Tři body uhrál Ondra Bauer, kterému se tentokrát moc nedařilo, prohra s Veronikou a Honzou Kotykem ho odsunula na 8. místo. René Hanzl získal body dva a skončil 11. V této kategorii se v celkovém pořadí nic nezměnilo. Ondra je 3., Veronika 6. a Vašek Kotyk 8. Ještě zbývá odehrát dva turnaje, v Řevnicích a v Buštěhradu, kde se bude rozhodovat o postupujících na finále krajského přeboru. Určitě postoupí Ondra Bauer a nadějně to vypadá i s Honzou a Vaškem Kotykem. Postup mají jasný i obě naše dívky, Jana a Veronika. Podrobné výsledky z Libčic jsou zde, naše fotky tady a fotky pořadatele.                                                                                                                                                                                                               
                                                                                                                                                                                                              (vp)
  


   Zasněžený Rakovník přivítal 22.1.2011 účastníky pátého turnaje základního kola Krajského přeboru mládeže. V klubu DDM v Čermákových sadech se sešlo 44 dětí od šesti do šestnácti let. Rakovnicko zastupovalo 11 chlapců a jedna dívka. V kategorii H 10 jsme měli dva hráče, svůj první turnaj hrál Petr Koníř a ziskem čtyř bodů si hned uhrál 4. výkonnostní třídu a obsadil páté místo, náš nejmladší bojovník Vojta Fousek (nar. 2004), vybojoval body tři a to znamenalo sedmou příčku. Tři úplné nováčky jsme měli v kategorii H 12: Petr Šťástka, Tomáš Pichert a Petr Urbánek. Ti teprve získávají zkušenosti z velkých turnajů a tak jejich úspěchy budeme očekávat v budoucnu. Nejsilněji máme obsazenou kategorii H 14. Již zkušení hráči Jan Kotyk, Jan Podestát a Jana Pokorná, získali shodně po čtyřech bodech a o umístění rozhodlo pomocné hodnocení, z toho vyšla nejlépe Jana - 3.místo, Jan Podestát - 4. a Jan Kotyk 5. Ale protože dívky jsou vyhodnocovány zvlášť, odnesl si za třetí místo svoji první medaili ze šachových turnajů Jan Podestát. Svůj první turnaj hráli Milan Vopat a Tomáš Lavička. V nejstarší kategorii H 16 nám chyběli Ondra Bauer a Veronika Vaňková, kteří jsou se školou na horách, ale úspěšně je zastoupil Václav Kotyk. Ziskem 4,5 bodu si vybojoval krásnou stříbrnou medaili. Páté místo obsadil na svém prvním turnaji se ziskem třech bodů Martin Truksa. Zlatou medaili si odnesla v kategorii starších dívek Jana Pokorná. Podrobné výsledky jsou zde a naše fotky tady. O turnaji vyšel také článek v Rakovnickém deníku.
                                                                                                                                                                                                               (vp)  


   8. ledna jsme vyrazili na Krajský přebor žákovských družstev 2010 - 2011 do Buštěhradu. Turnaje se zúčastnilo mimo nás ještě Slaný a se třemi družstvy Buštěhrad. Naše sestava, ve složení Bauer, Kotyk V., Kotyk J., Pokorná a Vaňková, byla jedním z favoritů na postup do finálového kola, kam postupoval pouze vítěz. Bohužel to nám uniklo, jak se později ukázalo, již v prvním kole, které jsme prohráli se Slaným 2 : 3. V dalších zápasech jsme již vyhrávali. Buštěhrad B jsme porazili 3 : 2, Buštěhrad C jsme zvládli 3,5 : 1,5 a Buštěhrad D dokonce 4,5 : 0,5 , ale Slaný jsme již nedohonili. Tak snad příště :-)  Fotky.
                                                                                                                                                                                                               (vp)

   Vánoční turnaj se v Klubu DDM v Čermákových sadech v Rakovníku uskutečnil 27.12.2010. Vzhledem k malé účasti se hrálo dvoukolově každý s každým, na dvakrát deset minut. Hrát se začalo krátce po deváté hodině a díky kvalitnímu organizování Radka Wasserbauera se skončilo ve 13. hodin. Běhen dne dostala děcka i občerstvení v podobě vánočního cukroví a čaje. Vítězem turnaje se stal Ondra Bauer, který ztratil pouze jeden bod a to s nejmladším účastníkem Vojtou Fouskem. Druhá skončila Veronika Vaňková a třetí Martin Folbr. Kompletní výsledky naleznete v tabulce.


  V pondělí 13.12.2010 se odehrálo v Neratovicích Krajské kolo přeboru škol 2010 - 2011. Naši hráči utvořili dvě družstva. Za 2.ZŠ Rakovník nastoupil Ondra Bauer, Veronika Vaňková, David Horn a Jan Podestát. ZŠ a MŠ J.A. Komenského v Novém Strašecí zastupovali Václav Kotyk, Jan Kotyk, Vojta Bříza a Vojta Fousek. Zúčastnilo se třináct družstev a hrálo se sedm kol. Rakovničtí získali tři výhry, třikrát prohráli a jednou remizovali. Nové Strašecí dvakrát vyhrálo, dvakrát remizovalo a třikrát prohrálo. Remíza byla ve vzájemném zápase s Rakovníkem, přičemž výhra jednoho z družstvech by ho vyhoupla až asi na páté místo, takto to znamenalo pro N.Strašecí desáté místo a Rakovník skončil jedenáctý. Nejvíce bodů získal Jan Kotyk (4) a nejmladší Vojta Fousek (3,5). Po třech bodech uhráli Ondra Bauer a David Horn, a Veronika Vaňková body dva. Ostatní měli jedno vítězství. Celkové výsledky jsou zde a nějaké fotky tady.


  11.12.2010 se hrál v Kladně 4. turnaj základního kola Krajského přeboru mládeže. Na zasněžené a místy zledovatělé silnice se z Rakovníka vydal autem Pokorný, který vezl Janu Pokornou, Veroniku Vaňkovou, Ondru Bauera a Davida Horna. Z Nového Strašecí vyrazili se svojí maminkou Jan a Vašek Kotykové. Tentokrát jsme obsadili jenom turnaj starších. Nejvíce bodů (4,5) nahrál opět Ondra a to ho vyhouplo až na druhou příčku v H 16. Čtyři body a 7. místo v H 14 obsadil Jan Kotyk, který ze sedmi partií hrál čtyřikrát s Rakovničáky. Stejné, tedy 7. místo, ale v H 16 obsadil za tři body i jeho bratr Václav. Také David uhrál body tři a skončil 13. v H 14. Z děvčat byla úspěšnější Veronika, získala 3,5 bodu a tím i první místo ve starších dívkách. Druhá ve stejné kategorii skončila Jana, která nasbírala své obvyklé tři body. Změnilo se i průběžné pořadí: Ondra se dostal na třetí příčku v H 16 a Veronika je celkově pátá. O jedno místo si polepšil i Honza Kotyk v H 14 a je tedy sedmý. V kategorii starších dívek je pořadí nezměněné, první je Veronika a za ní Jana. Kompletní výsledky z turnaje najdete zde. Fotky pořadatele a naše foto.
                                                                                                                                                                                                               (vp)


  Již 3. turnaj základního kola Krajského přeboru mládeže se hrál 17.11.2010 opět v Chodouni. Z Rakovníka vyrazilo celkem deset dětí, což je nejpočetnější výprava v posledních letech a vysoký počet našich dětí znamenal i několik "bratrovražedných partií".V turnaji mladších hrál Vojta Fousek a Jaroslav Šafařík. Oba získali shodně 3 body, což znamenalo pro Vojtu 8.místo v H 10 a Jára obsadil 18.místo v H 12. V turnaji starších jsme měli čtyři zástupce jak v H 14, tak i v H 16. Nejlepší ve "čtrnáctkách" byl Honza Kotyk, zisk čtyř bodů znamenal 7.místo a uhranou 3. VT! Ostatní zahráli svůj průměr: Honza Podestát 3,5 bodu, Jana Pokorná a David Horn 3 body a umístění ve středu tabulky. Janě to stačilo na zisk stříbra ve starších dívkách. V H 16 dosáhl na bronz Ondra Bauer s pěti body a hned na místě čtvrtém se umístila se čtyřmi body Veronika Vaňková a ta také vyhrála kategorii starších dívek. Václav Kotyk vyjel na turnaj po delší době a jeho 3,5 bodu je dobrý základ pro jeho další účinkování. Na obnovenou premiéru v turnaji se také vydal René Hanzl, zatím získal dva body, tak příště to snad vylepší. V průběžném pořadí po třetím kole je Ondra na čtvrtém místě v H 16 a Honza Kotyk osmý v H 14. Kategorii starších dívek ovládly naše děvčata v pořadí: první Veronika a druhá Jana. Kompletní výsledky jsou zde, a naše fotky tady.

                                                                                                                                                                                                               (vp)

  Mistrovství Čech mládeže do 16ti let v Harrachově se od 23.10. do 30.10.2010 zúčastnilo pět našich dětí. V kategorii HD 12 si zahrál Jan Kotyk a Jana Pokorná, v HD 14 hrála Veronika Vaňková a v doprovodném Open turnaji hráli Ondra Bauer a Václav Kotyk. Dospělý doprovod tvořili rodiče Veroniky a otec Jany, a v pondělí za námi dorazil i trenér Satranský. Ubytování bylo, tak jako již vloni, v penzionu Eliška, kde se o naše hladové krky výborně starala majitelka, paní Slavíková.
    Po první třetině turnaje byl nejúspěšnější Ondra, který měl dva body. Obě naše dívky měly po jednom bodu za dvě remízy a Honza jeden bod za výhru, jednu remízu měl na kontě Vašek Kotyk. V pondělí se trochu protáhly večerní rozbory partií, což se projevilo na úterním dvojkole. Naše unavená mládež vše prohrála, kromě nejzkušenějšího Ondry, který dokázal v odpoledním kole vyhrát a připsal si již třetí bod. Vše jsme si vynahradili v dalším kole, již šestém – všichni slavili vítězství! V posledních třech kolech se rozjel Vašek Kotyk, získal 2,5 bodu a celkem měl body čtyři. Dva body také získal Ondra, ale s tím, že k poslední partii se mu nedostavil soupeř. Jeho konečných šest bodů a celkově 15. místo je určitě úspěchem.  Jan Kotyk dokázal v závěru uhrát 1,5 bodu, (celkem 3,5), což znamenalo umístění až v páté desítce. Jana získala ještě dvě výhry a zvýšila tak konečný bodový zisk na 4. Škoda prohry v poslední partii, kde výhra znamenala umístění v první pětici dívek, takto to znamenalo až místo osmé, ale i tak může být Jana spokojená. Veronika měla ve své kategorii velmi silné soupeře, a tak její 2 body byly tvrdě vybojovány a každá remíza či výhra je úspěchem.
    Součástí turnajového programu byly i dvě simultánky a tři tematické přednášky. Ve volném čase jsme s některými dětmi navštívili sklárnu či hornické muzeum, podívali se k Mumlavským vodopádům, prohlédli zblízka skokanské můstky a vyjeli lanovkou na vrchol Čertovy hory. Týden utekl jako voda a tak doufejme, že si naše mládež odnesla z turnaje zajímavé zážitky a další zkušenosti, které zúročí příště. Výsledky hledejte zde a fotky na stránce pořadatele. Naše fotky jsou tady

                                                                                                                                                                                                               (vp)

  V Seči se konalo ve dnech 15. až 17. října Mistrovství Čech mládeže do 8 a 10 let. Z našeho klubu se v kategorii do 8 let zúčastnil Vojta Fousek. Turnaj se hrál celkem na 9 kol, v sobotu šest kol a v neděli zbývající tři kola. Vojta měl perfektní vstup do soutěže, první dvě kola vyhrál a současně se dvěma spoluhráči figuroval na prvním místě. Potom následovala prohra a remíza se zahraničním soupeřem a Vojta se propadl na místo třinácté. Poslední dvě sobotní kola skončila porážkou a tak po prvním dnu Vojta skončil na průběžném 28. místě. Neděli začal výhrou, ale následovali dvě prohry a to znamenalo konečné umístění na 30. místě. Možná že se mohl Vojta umístit lépe, ale ještě nemá tolik zkušeností z velkých turnajů a tak příští rok to bude určitě lepší. Celkové výsledky jsou na chess.cz a fotky pořadatele na stránkách šachového klubu Světlá nad Sázavou.  
                                                                                                                                                                                                               

  2. turnaj Krajského přeboru mládeže se hrál 9.10.2010 ve Slaném. Dvě auta, trenéra J.Satranského a  paní Fouskové, zaplnilo šest našich dětí. Na první turnaj v této sezoně vyjeli Kotyk a Podestát. Honza Kotyk uhrál 4body a slušné 14 místo, ale druhý Honza, Podestát, jen body dva, a to znamenalo umístění na chvostu tabulky. Nejmladší účastník Vojta Fousek tentokrát získal pouze 3 body a 9. místo v H10. Naše dívky Vaňková a Pokorná uhrály obě po 3 bodech a celkové umístění 21. (Veronika) a 24. (Jana). V kategorii starších dívek se podělily o medaile v pořadí 2. Veronika a 3. Jana, když první místo jim vyfoukla dívka z jiného regionu. Nejúspěšnější byl s 5 body Ondra Bauer, v H16 skončil čtvrtý a celkově 5. Podrobné výsledky jsou zde, fotky tady.
                                                                                                                                                                                                               (vp)

  Ve dnech 20. – 29. září se v gruzínském městě Batumi konalo Mistrovství Evropy mládeže do 18 let. Zúčastnila se ho i česká výprava s několika středočechy, na jejich výsledky se můžete podívat na chess.cz.  Dočkáme se jednou i my zastoupením z našeho družstva?  Že by Vojta?

  Na 1. turnaj základního kola Krajského přeboru mládeže do Chodouně 25.9.2010 odjelo pět našich dětí, pro nemoc nemohl jet Jan Kotyk. O doprovod a odvoz se tentokrát postaraly maminky, pí. Vaňková a Fousková, za což jim patří poděkování. Ondra Bauer získal 4,5 bodu a páté místo v H16, (v turnaji starších 6tý), Ondrovi letos odpadli starší soupeři a tak očekáváme jeho boj o medaile. Do stejné kategorie se posunula i Veronika Vaňková, ta se třemi body skončila v H16 na 11. místě a ve starších dívkách čtvrtá. Do H14 postoupila Jana Pokorná a David Horn. Oba uhráli tři body, což není nic závratného. Davidovi to vyneslo 10. a Janě 12. místo, a to jí stačilo na 3.místo ve starších dívkách,(stejně bodů jako Veronika, ale lepší pomocné hodnocení). Děvčata se budou spolu přetahovat o medaile zřejmě v každém turnaji. Nejlepší vstup do soutěže měl Vojta Fousek. Ten v kategorii H10 uhrál 5 bodů a krásné druhé místo! Gratulujeme! Kompletní výsledky najdete zde a fotky tady.
                                                                                                                                                                                                                (vp)


  18.9.2010 se konal na jihu Čech v Táboře dívčí turnaj CHESS LADY 2010. Turnaj je otevřený pro dívky do 25let a tak mohli jet Vaňková i Pokorná, ale Veronika odmítla a tak vyrazila na jih pouze Jana. A udělala dobře! V kategorii "C" (nar.1995-1999) vybojovala stříbro a k medaili a diplomu si odnesla ještě svojí první finanční odměnu ze šachů. Foto je zde. a výsledky tady.

  11.-12.9.2010 se v Klatovech odehrálo Mistrovství ČR v rapid šachu mládeže 2010. Z Rakovníka se zúčastnila Jana Pokorná, která si postup vybojovala v dubnu v Českém Brodě. V kategorii D12 hrálo 18 dívek, Jana byla nasazená jako 15. a také jako 15. se třemi body skončila, což se dá, vzhledem k silné konkurenci, považovat za úspěch. Několik fotek je zde a výsledky tady.


ARCHIV ZPRÁV


Sezóna 2009/10
Sezóna 2008/09
Sezóna 2007/08