Soutěže družstev 2007/08

2.liga - 8-mi členné družstvo

Druhá liga je zatím nejvyšší soutěž ve známé historii ŠK Rakovník, do které náš oddíl postoupil. Pro úspěšné setrvání v této soutěži jsme, až na několik výjimek, byli vždy nuceni povolat několik hostů. V tomto ročníku nám loňští hosté odmítli a my jsme nové již nechtěli shánět. Na valné hromadě klubu bylo rozhodnuto, že budeme hrát soutěže bez hostů (s výjimkou kamarádů jako je Kozel) a uvažovali jsme o tom, že se vzdáme účasti v soutěži. Nakonec bylo rozhodnuto, že není důvod se vzdávat soutěže, kterou by si chtěli mnozí, alespoň na zkoušku, zahrát. A tak hrajeme. Sice bez ambic na udržení, ale také bez nervů a s veselou myslí. Vždyť hlavním úkolem je neprohrát žádný zápas s nulou.
Pro podrobný průběh jednotlivých zápasů klikněte zde.

Regionální soutěže - 5-ti členné družstvo

A protože jsme sestup z druhé ligy o rok odložili a regionální přebor má stejné termíny jako 2.liga, rozhodli jsme se vzdát účasti našeho B-družstva v regionálním přeboru. Hrajeme tedy o soutěž níže, v šachové pralesní lize, v regionální soutěži. Zato jsme zde byli schopni postavit tři družstva! Naše tři družstva totiž byla rozdělena do dvou skupin regionálních soutěží a tak bylo možno některé soupisky provázat. Ovšem každé družstvo nastupuje do soutěže s úplně jiným cílem.
ŠK Rakovník B - toto družstvo bylo postaveno s cílem postoupit zpět do regionálního přeboru. Tento postup je žádoucí, neboť po předpokládaném sestupu z 2.ligy budeme hrát krajský přebor a budeme tak mít stejné termíny jako regionální soutěž. Pro popis jednotlivých zápasů klikněte zde.
ŠK Rakovník C - toto družstvo hraje bez ambic na postup a slouží jen jako příležitost pro ty, kteří ještě nemají výkonnost na vyšší družstva a nebo jsou tam uvedeni pouze jako náhradníci, či vůbec. Výjimku tvoří Wasserbauer, který tak dostal možnost hrát proti dobrým hráčům a Grulich, který sem byl postaven pro každý případ. Pro popis jednotlivých zápasù klikněte zde.
ŠK Rakovník D - toto družstvo jsme mohli postavit díky aktivitě Jiřího Spilky, který obětavě učí novou generaci a vede mládežnický kroužek. A právě děti z kroužku tvoří základ tohoto družstva. Předpokládáme, že se v tomto družstvu otrkají a budou nadále schopné hrát i ve vyšších soutěžích. Družstvo je doplněno některými dospělými kvůli dopravě na zápasy. Pro popis jednotlivých zápasů klikněte zde.

ZPĚT