Mládež v sezóně 2011/12

    Na této stránce najdeme odkazy a komentáře na různé soutěže mládeže, kterých s naše děti účastnily nebo teprve zúčastní.
Náš klub v současnosti vede dva kroužky mládeže a trenéři Spilka a Satranský se s dětmi účastní různých turnajů. A právě proto jsme pocítili nutnost vytvořit stránku, která určitě povede k lepší informovanosti dětí i jejich rodičů.

Dlouhodobé akce

   28.09.2011 byl v Chodouni rozehrán další ročník základního kola Krajského přeboru (region C2 Kladno) mládeže do 16-ti let. Skládá se z 8 turnajů, které se hrají na různých místech regionu. Každému dítěti se do celkového pořadí v základním kole započítá 5 nejlepších výsledků v jeho kategorii. Termíny a propozice jednotlivých turnajů jsou uvedeny zde.AKTUALITY

         ELO rakovnických hráčů k 5.5.2012 najdete zde.

         Mistrovství Čech mládeže do 16 let se uskuteční 20.9. - 27.9. 2012 v hotelu Fontána Hrdoňov.
 
        Poslední akcí před prázdninami bylo finále Krajského přeboru mládeže. Hrálo se opět v Mladé Boleslavi ve dnech 23.-24.6.2012. Na turnaji se sešlo, (pod vedením hlavního rozhodčího Jaroslava Satranského), ve čtyřech věkových kategorií 129 mladých šachistů. Po odřeknutí účasti Jana Kotyka zastupovali Rakovnický klub jen Jana Pokorná v H14 a Veronika Vaňková v H16. Jana měla ve své kategorii devět soupeřek a ze sedmi kol měla jen jednu prohru! Dvakrát vyhrála a čtyřikrát remizovala. Přesto zisk čtyř bodů znamenal až 4. místo, když na druhém až pátém místě měli dívky stejně bodů a rozhodlo až pomocné hodnocení. V H16 měla Veronika jen tři konkurentky na medaili. Uhrála dvě vítězství, dvě remízi a třikrát prohrála. Zisk třech bodů stačil na vítězství a titul Krajská přebornice! Kompletní výsledky i s postupujícími na Mistrovství Čech najdete zde a naše fotky tady.
                                                                                                                                                                                                        (vp)

        Závěrečný turnaj základního kola Krajského přeboru mládeže se hrál 28.4.2012 v Buštěhradu. Náš klub opět zastupovaly jenom dívky, Jana Pokorná a Veronika Vaňková. Měl jet ještě Jan Kotyk, ale nebyl připravený a měl již na sobotu jiný plán. Pro Veroniku to byl poslední turnaj v kategorii H16, příští rok již jezdit nemůže, a tak se snažila o co nejlepší zakončení. Zisk 4,5 bodu ji vynesl na šesté místo v H16 a první ve starších dívkách. Jana skončila se čtyřmi body v H14 na čtvrtém místě a třetí mezi staršími dívkami. V Buštěhradu bylo také vyhlášení konečného pořadí celé série. Kategorii starších dívek ovládly naše děvčata. Na prvním místě skončila Veronika a jako druhá Jana. Na posledním postupovém místě se udržel v H14 Jan Kotyk. Tato trojice tedy může jet v červnu na finále Krajského přeboru do Mladé Boleslavi. Výsledky z Buštěhradu jsou zde, konečné celkové pořadí tady a fotky najdete zde
                                                                                                                                                                                                        (vp)

        24.3.2012 se odehrál předposlední sedmý turnaj základního kola Krajského přeboru mládeže v Řevnicích. Z  Rakovníka vyjela pí. Vaňková pouze se třemi zástupci našeho klubu. Oproti Buštěhradu - 20 hráčů, a Řevnice - 17 hráčů, to byla slabá náplast, ale přesto se naši neztratili. V kategorii H14 bojoval Jan Kotyk a Jana Pokorná. Jan uhrál 3,5 bodu a obsadil 10. místo. Jana byla o něco úspěšnější a zisk 4,5 bodu ji posunul až na třetí místo. Jedinou prohru zaznamenala s celkovým vítězem Lukášem Dvořákem z Buštěhradu. V kategorii H16 hrála Veronika Vaňková, ta měla silný začátek turnaje, ze čtyř kol získala tři body, ale silnější soupeři v závěru znamenali celkových 3,5 bodu a celkově šesté místo. Medaile jsme sbírali v kategorii starších dívek, zlato si odnesla Jana Pokorná a bronz Veronika Vaňková.
          V celkovém pořadí, před posledním turnajem v Buštěhradu, je zatím na posledním postupovém místě do krajského přeboru v H14 Jan Kotyk, což by si měl udržet. Třetí místo v H14 zatím drží překvapivě mezi kluky Jana Pokorná, ale s minimálním náskokem před Vojtou Paukertem. V kategorii starších dívek se přiblížila Jana "na dostřel" Veronice, takže vše se rozhodne až v Buštěhradu, ale určitě naše dívky obsadí první dvě místa. Celkové výsledky jsou zde a fotky tady.
                                                                                                                                                                                                        (vp)

         Od 10. do 17.3.2012 se odehrálo v Koutech nad Desnou Mistrovství ČR mládeže. Hrálo se již tradičně v hotelu Dlouhé Stráně, kde se ubytovalo včetně doprovodu přes 550 účastníků. Rakovník zastupovala v kategorii D14 Jana Pokorná a v Openu si zahrál Václav Pokorný. Na tomto mistrovství šlo o hodně. Mimo prvních třech míst se  bojovalo o účast na ME, které se letos hraje v Praze a tak mohlo z každé chlapecké kategorie postoupit dvanáct hráčů a z dívčí prvních osm. To byl velký nápor na nervy, jak hráčů, tak i doprovodu a skoro všechny výpravy měli své trenéry. Janě moc nepomohl los, když jedna hráčka přijela o den později a Jana tak dostala silnou soupeřku hned ve dvou úvodních kolech. Po pěti kolech tak měla dva body. Další chyba byla, že dívek byl lichý počet a tak v každém kole měla jedna bod za volno. Celkové tři body znamenaly sedmnácté místo. Součástí mistrovství byly i přednášky a simultánky s IM Biolkem, IM Šimáčkem, IM Juřkem a dalšími.
          Ve chvílích volna byly uspořádány výlety do přečerpávací elektrárny Dlouhé Stráně a papírny ve Velkých Losinách. Dva večery zahrála kapela Český Slavoj. Lyžaři mohli využít okolní sjezdovky, kde byl ještě dostatek sněhu. Konečné výsledky jsou zde a tady fotky.
                                                                                                                                                                                                        (vp)


         V pořadí šestý turnaj základního kola Krajského přeboru mládeže se hrál 11.2.2012 v Libčicích n/Vl. Opět pouze čtyři děti tentokrát vezla paní Kotyková, bohužel pro ni to nebyl příliš šťastný den. Nejprve jí navigace naváděla do Libčic někde u Příbrami, poté na úzké silnici při míjení s protijedoucím vozidlem poškodila zpětné zrcátko a nakonec ještě zůstal ve škole na stole její notebook, což zjistila až doma, naštěstí se našel. V turnaji v kategorii H14 skončila sedmá ziskem 3,5 bodu Jana Pokorná před Janem Kotykem, který měl stejně bodů. Pouhé dva body uhrál David Horn a skončil na chvostu tabulky. Z našich hráčů podala nejlepší výkon Veronika Vaňková v H16. Uhrála 4 body a obsadila páté místo. V kategorii starších dívek se téměř opakovala bodová situace z Rakovníka. Tři hráčky měli 3,5 bodu a pouze Veronika jim tentokrát se svými čtyřmi body utekla a obsadila tak jasně první místo. Třetí pozici získala Jana. Podrobné výsledky najdete zde a fotky pořadatelů tady.
                                                                                                                                                                                                         (vp)

         V sobotu 28.1.2012 se odehrál v Rakovníku již pátý turnaj základního kola Krajského přeboru mládeže. Mladých hráčů se sešlo jen 38!! Což je nejmenší účast od roku 2004.V počtech dětí opět nezklamal Buštěhrad (15 hráčů) a Řevnice (10). Zejména byla žalostná účast rakovnických hráčů, sešli se pouze čtyři!!! Hlavně se projevuje nedostatek mladších dětí. Kategorii H10 jsme vůbec neobsadili. V H12 si zahráli Petr Koníř a Tomáš Pichert, oba získali shodně po třech bodech a umístili se na 13. a 14. místě. Při neúčasti Jany Pokorné, (odjela se školou na hory), bojoval v H14 pouze Jan Kotyk. Získal 3,5 bodu a to tentokrát stačilo na druhé místo. V kategorii H16 si zahrála Veronika Vaňková. Také ona uhrála 3,5 bodu a obsadila pátou příčku. Zajímavá situace nastala v kategorii starších dívek, kde všechny čtyři dívky měly shodně 3,5 bodu a o pořadí rozhodovalo až pomocné hodnocení, z toho vyšla Veronika jako stříbrná. Celkové výsledky jsou zde a fotky od Jirky Vaňka tady.

                                                                                                                                                                                                         (vp)

       4. turnaj základního kola Krajského přeboru mládeže se hrál 3.12.2011 v Kladně. Rakovnická výprava byla pouze čtyřčlenná. V H 14 vybojovali stejný počet čtyř bodů Jana Pokorná a Jan Kotyk a v celkovém pořadí se umístili na čtvrtém (Jana) a pátém (Jan) místě. Ve stejné kategorii ještě hrál David Horn, který získal tři body. V nejstarší kategorii H 16 byla úspěšná Veronika Vaňková a s 3,5 body obsadila celkově páté místo a vyhrála kategorii starších dívek. Kompletní výsledky jsou zde a fotky pořadatele tady.
                                                                                                                                                                                                         (vp) 


     Od 17.11. do 27.11.2011 se hrálo v Caldas Novas v Brazílii Mistrovství světa mládeže. Českou republiku zastupovalo i několik středočechů, např. Nela Pýchová, Michaela Hatašová a také třeba Jan Vykouk z Mostu, který je pravidelným účastníkem Jiráskova memoriálu. Jejich výsledky můžete sledovat zde.


      Třetí turnaj Krajského přeboru mládeže se hrál jako přebor města Zdic ve čtvrtek 17.11.2011 v Chodouni. Z Rakovníka jsme ve dvou autech vezli pět dětí, což je proti Buštěhradu (20 dětí) a Řevnicím (18 dětí) žalostně málo. Mezi mladšími v kategorii H12 se neztratil Petr Koníř. Po velice pěkném úvodu, (ze tří partií zisk 2,5 bodu!), sice zase nějaký bod ztratil, ale vítězstvím v závěru srovnal úspěšnost na 50%, tedy 3,5 bodu ze 7, což je hezký úspěch a naděje do budoucna. V kategorii H14 bojoval se střídavými úspěchy Jan Kotyk, celkový zisk 3,5 bodu ho vynesl na šestou příčku. Poslední bod urval v závěrečné partii s Davidem Hornem, ten předvedl opět svůj stabilní průměr a ziskem 2,5 bodu se určitě chlubit nemůže. Ve stejné kategorii hrála i Jana Pokorná, ta předvedla naprostý propadák, zřejmě způsobený přítomností otce, získala jen 2,5 bodu a to stačilo mezi dívkami až na šesté místo. O hodně lepší výkon předvedla Veronika Vaňková, ta měla pouze dvě prohry, dvakrát remizovala a třikrát vyhrála. Celkové čtyři body znamenali mezi dívkami zisk stříbrné medaile. Kompletní výsledky jsou zde. Fotografie pořadatele a naše fotky.
                                                                                                                                                                                                         (vp)


    Ve dnech 22.-29. října 2011 proběhlo v Harrachově Mistrovství Čech mládeže. V mistrovských kategoriích do 12, 14 a 16 let startovalo 208 hráčů a hráček a v doprovodném FIDE OPENu a Národním OPENu dalších 132 šachistů. Rakovník měl zastoupení ve dvou mistrovských kategoriích a také v Národním OPENu. V H16 bojoval Ondra Bauer a Veronika Vaňková, v H14 hrála Jana Pokorná. Každý den se hrála jedna partie, pouze v úterý se hrálo dvakrát, ráno i odpoledne, celkem tedy devět kol. Ondra Bauer získal 4,5 bodu a to stačilo na umístění ve středu tabulky. Veronice Vaňkové se moc nedařilo a uhrála jen dva body. Jana Pokorná získala 3,5 bodu, když rozhodující bod získala v poslední partii, která trvala více jak tři hodiny a to jí vyneslo mezi dívkami na vynikající čtvrtou příčku. V Národním OPENu si zahráli se střídavými úspěchy Martin Folbr (4,5 bodu), Václav a Jan Kotykové (oba 4,5 bodu), Václav Pokorný (4 body) a David Horn (2 body). Skončené partie s dětmi analyzoval vedoucí šachového kroužku Jaroslav Satranský. Součástí mistrovství byly i dvě simultánky, přednášky a řešitelská soutěž. S dětmi jsme si vyšláply na Čertovu horu, projeli na bobové dráze a někteří vyzkoušeli i lanové centrum. Ubytování bylo opět v penzionu Eliška s výbornou stravou paní Slavíkové. Všechny výsledky najdete zde a naše fotky.   

                                                                                                                                                                                                         (vp)

    Další, již 2. turnaj základního kola Krajského přeboru mládeže se odehrál 8.10.2011. Do Slaného vyrazila stejná sestava dětí jako do Chodouně, rozšířená ještě o Martina Truksu. V kategorii H 14 úspěšně zabojovala Jana Pokorná, ziskem 4,5 bodu obsadila celkově druhou příčku a vyhrála kategorii starších dívek. Současně si uhrála vytouženou třetí třídu. Ve stejné kategorii se tentokrát, (oproti turnaji v Chodouni), více dařilo i Janu Kotykovi. I když prohra s Týmalovou ho asi moc nepotěšila a zisk třech bodů znamenal osmé místo. V kategorii H 16 bojuje osamocená Veronika Vaňková. Její čtyři body tentokrát stačily na 6. místo celkově a mezi staršími dívkami na místo druhé. Bauer, V. Kotyk, Folbr a Truksa si zahrály doprovodný turnaj. Kompletní výsledky najdete zde. Foto pořadatelů a naše fotky.
                                                                                                                                                                                                         (vp)

    První turnaj základního kola Krajského přeboru mládeže se hrál 28.9.2011 v Chodouni. Z Rakovníka odjelo šest dětí, ale pouze tři hráli o body do Krajského přeboru. Ondra Bauer, Václav Kotyk a Martin Folbr si zahráli doprovodný turnaj, jehož výsledky najdete na chess-results. V kategorii H 14 bojovali Jana Pokorná a Jan Kotyk. Úspěšnější vstup do nové sezóny měla Jana, uhrála 4,5 bodu a obsadila celkově čtvrté místo, když s Honzou remizovala a Veroniku porazila. V kategorii starších dívek získala stříbro, zlato si odnesla jen o lepší pomocné hodnocení dívka z jiného regionu. Honza tentokrát posbíral jen 2,5 bodu, což je žalostně málo. Moc se nedařilo ani naší další dívce, Veronice Vaňkové v H 16. Ztracené body dohonila až v závěrečných kolech a konečných 3,5 bodu stačilo na šesté místo celkově a čtvrté mezi staršími dívkami. Konečné výsledky najdete zde. Foto pořadatelů a naše fotky.
                                                                                                                                                                                                         (vp)

     První zářijový víkend 3.-4., se hrálo ve Vyškově Mistrovství ČR v rapid šachu mládeže 2011. Mistrovství je pro hráče v kategorii do 10, 12 a 14 let, kteří si vybojovali postup z krajského finále, které se hrálo již v dubnu v Českém Brodě. Dívky i chlapci hrají v samostatných kategoriích devět kol, tempem 20 min.+ 5 vteřin na tah. Mistrovství se zúčastnilo 184 dětí ze 70 klubů. Rakovník zastupovala v D12 Jana Pokorná. Ve startovní listině byla nasazena jako 16 a skončila o něco lépe, jako 12. Jana hrála lehce nad svůj průměr, což jí vyneslo 4,5 bodu z devíti a tedy 50-ti% úspěšnost. Stejné body měli dívky na místě osmém až dvanáctém, bohužel Jana měla nejhorší pomocné hodnocení. Turnaje se zúčastnila celá dívčí špička, takže vzhledem k této konkurenci může být spokojená. Výsledky jsou zde a fotky tady.

                                                                                                                                                                                                         (vp)ARCHIV ZPRÁV

Sezóna 2010/11
Sezóna 2009/10
Sezóna 2008/09
Sezóna 2007/08