Mládež v sezóně 2012/13

    Na této stránce najdeme odkazy a komentáře na různé soutěže mládeže, kterých s naše děti účastnily nebo teprve zúčastní.
Náš klub v současnosti vede dva kroužky mládeže a trenéři Spilka a Satranský se s dětmi účastní různých turnajů. A právě proto jsme pocítili nutnost vytvořit stránku, která určitě povede k lepší informovanosti dětí i jejich rodičů.

Dlouhodobé akce

   22.09.2012 byl v Chodouni rozehrán další ročník základního kola Krajského přeboru (region C2 Kladno) mládeže do 16-ti let. Skládá se z 8 turnajů, které se hrají na různých místech regionu. Každému dítěti se do celkového pořadí v základním kole započítá 5 nejlepších výsledků v jeho kategorii. Termíny a propozice jednotlivých turnajů jsou uvedeny zde.

          ELO rakovnických hráčů k 5.5.2013 najdete zde.AKTUALITY

               22. - 23.6.2013 Krajský přebor mládeže, Mladá Boleslav  - výsledky - fotky
               
               Šachové tábory 2013
               Studenov 1. běh 26.7. - 4.8.2013 -
propozice
               Růžená 3.8. - 10.8.2013 -
propozice
               Studenov 2. běh 9.8. - 18.8.2013 -
propozice

                Posledním turnajem skončilo 27.dubna Velkou cenou města Buštěhrad základního kola Krajského přeboru mládeže. Z Rakovníka vyjela opět tříčlenná sestava: Koníř, Pokorná a Kotyk. Nejvíce bodů uhrál Petr Koníř - čtyři, a skončil v H12 šestý. Potvrdil tak svoji solidní výkonnost a doufejme, že příští rok se bude moci zúčastnit více turnajů. V konečném pořadí základního kola skončil čtrnáctý. Průměrný výkon podala Jana, tři vítězství a jedna remíza stačily na osmé místo v H16 a třetí místo ve starších dívkách. Nepřesvědčivě hrál i Jan, pouze dvě výhry a bod za volno, deváté místo v H16! V celkovém pořadí přeboru skončila Jana v H16 pátá a ve starších dívkách druhá. Jan obsadil sedmé místo a protože před ním jsou hráči s přímým postupem a dívky, tak i z tohoto místa postupuje na finále krajského přeboru. Já jsem si zkomplikoval turnaj zabouchnutým klíčem v autě a tak jsem nemohl nafotit vyhlášení výsledků. Výsledky z Buštěhraducelkové pořadí. Fotky našepořadatele.
                                                                                                                                                   (vp)

               
20.4.2013  Český Brod - Krajský přebor mládeže v rapidu - výsledky - .

              Na předposlední turnaj základního kola Krajského přeboru mládeže odjeli 23. března do Řevnic tři naše děti. Ke stálým účastníkům Pokorné a Kotykovi se tentokrát přidal ještě Petr Koníř, a i když to byl letos jeho první turnaj, tak si vůbec nepočínal špatně. Připsal si čtyři výhry a dvakrát porazil i soupeře s vyšší výkonnostní třídou. V H12 obsadil páté místo a je škoda, že se nezúčastnil více turnajů a mohl si tak vylepšit umístění v celkovém pořadí přeboru. K velkému výkonu se rozjel Jan Kotyk, po třech kolech měl tři body a průběžné první místo. Bohužel pak se "zasekl" a v dalších kolech získal už jenom jednu remízu. Zisk 3,5 bodu nakonec znamenalo čtvrté místo v H16. Turnaj se vůbec nepovedl Janě Pokorné, střídala prohru s výhrou a uhrála pouze tři body. V celkovém pořadí skončila pátá a ve starších dívkách třetí. Výsledky a foto pořadatele.

          16.3.2013 skončilo Mistrovství ČR mládeže. V závěrečných třech kolech si obě naše dívky připsaly po jednom bodu. Veronika se konečně vzpamatovala a vybojovala dvě remízy, ale bohužel ani to jí již nepomohlo a umístila se s dvěma body na chvostu tabulky. Jana měla v posledních dvou kolech soupeřky nad její síly, (jedna vyhrála mistrovství a druhá skončila třetí), takže se z průběžného šestého místa propadla v konečném pořadí na desátou příčku, ale i to je velký úspěch!
                                                                       Konečné výsledky a fotky.

             13.3.2013 Kouty n/Desnou - V úterním dvoukole měla Jana 50% úspěšnosti, první kolo prohrála, ale odpoledne již neponechala, s relativně slabší soupeřkou, nic náhodě a vyhrála. Veronika stále bojuje s nachlazením a tak si bohužel připsala dvě nuly. Před druhým kolem jsme ještě stačili zajet do Velkých Losin něco nakoupit a hlavně do lékárny pro léky. Jana si ještě večer vyzkoušela hotelový bazén, Veronika se cachtání ve vodě vzdala. Já jsem v  OPENu vybojoval dvě remízy.
           Ve středu ráno se konečně objevil slibovaný sníh, sice jen asi dva cm, ale i tak jsme si řekli, že odpoledne konečně vyrazíme na sjezdovku. V tomto kole Jana vydřela vítězství, v které jsem nedoufal, což se ukázalo i na rozboru. Bylo to jak na houpačce, vyhrát mohli obě, ale chyby se dělají a čas běží. Takže po dvou třetinách mistrovství má Jana 3,5 bodu. Veronika bohužel opět neuspěla, a i když se její zdravotní stav zlepšil, tak stále se necítí dobře, zatím jeden bod. Mého soupeře jsem vcelku lehce přehrál a ten ve 20 tahu vzdal, takže mám celkem 3 body. Zajímavostí kola bylo dívčí derby Buštěhrad - Vlašim. Nová - Pýchová a Tajovská - Vlková. Pro Buštěhrad bohužel 0 - 2.
             Odpoledne jsme si s Janou šly konečně zalyžovat. Veronika stále není fit, a tak raději s holkama z Buše honí kluky :-)

          V Koutech n/Desnou probíhá od 9. do 16. března 2013 Mistrovství ČR mládeže. Do hotelu Dlouhé Stráně se sjelo, včetně doprovodu, přes 550 účastníků. My máme zastoupení ve dvou dívčích kategoriích, v D14 hraje Jana Pokorná a v D16 je Veronika Vaňková. A jaký je stav po první třetině turnaje? V prvním kole obě dívky prohrály a ve druhém dostaly obě bod za volno. Opakuje se totiž situace z loňska, v obou kategoriích je lichý počet hráček a tak devět dívek má bod jistý.
            Dnes (11.3.) ve třetím kole si zahrála Jana s Martinou Tajovskou z Buštěhradu. A i když jsou kamarádky, na šachovnici si nic nedarovaly a partie nakonec skončila remízou. Veronika v závěru partie darovala soupeřce figuru a prohrála. Soupeřky na mistrovství jsou kvalitní a každou chybičku hned ztrestají. Hraje se zde nejen o titul mistryně ČR a účast na MS a ME, ale také o postup na MEU, které se bude letos hrát v české republice a kam má zajištěnu účast prvních osm dívek z každé kategorie.
           Aby jsme se odreagovali od šachů, zahráli jsme si v neděli zde v hotelu bowling. Dnes jsme se prošli po okolí, odpoledne byla přednáška a po večeři si všechna děvčata, počítám do party i tři Buštěhradské, které jsou s námi ve výpravě, zahrála simultánku s IM Davidem Kaňovským. Na lyže nám zatím nepřeje počasí. Fotky se mi nedaří nahrát, je tu špatné připojení internetu.
             V úterý nás čeká náročné dvojkolo, tak nám držte palce. A abych nezapomněl na mojí maličkost, tak já mám v OPENu jeden bod. Průběžné výsledky.
                                                                                                                                                                 Václav Pokorný


           23. února pořádal v Praze Šachový klub Smíchov již 15. ročník "Turnaje kosmonautů".  Jedná se o turnaj čtyřčlenných družstev v rapidu. Rakovník zastupoval v kategorii juniorů Radek Wasserbauer, který přizval do družstva ještě Jakuba Hamana, Adama Čápa a Michala Černého. Tato sestava, (vloni ještě s Mišičkem), obhajovala loňské prvenství. A nenechala nic náhodě, všechny zápasy vyhrála a obsadila suverénně první místo! Současně si všichni odvezli pohár za nejlepší hráče na 1., 2., 3. i 4. desce. Úspěch výpravy dovršila Jana Pokorná, která si zahrála v turnaji žáků za ŠK Řevnice A. Na druhé šachovnici uhrála 6,5 bodu z devíti a přispěla tak ke stříbrným medailím. Vítězům předával medaile náš první kosmonaut Vladimír Remek. Výsledky -  junioři,  žáci,  foto pořadatele.              


             Šestý turnaj
základního kola Krajského přeboru mládeže se odehrál 9.2. 2013 v Buštěhradu bez naší účasti. Výsledky.

           Již pátý turnaj základního kola Krajského přeboru mládeže se hrál 5. ledna v Kladně. Již tradičně se hrálo ve Středisku volného času Labyrint, kam se sjelo 50 účastníků. Za Rakovník opět hrála Jana Pokorná a Jan Kotyk. Nasbírali shodně čtyři body za stejné výsledky - dvě prohry, dvě remízy a tři výhry. Se čtyřmi body bylo v konečném pořadí celkem šest hráčů a na pomocné body vyšla nejlépe Jana - páté místo a Jan byl devátý. Jana vyhrála kategorii starších dívek a o několik bodů si vylepšila náskok na prvním místě v průběžném celkovém pořadí. Jan zůstává celkově na šestém místě. Kompletní výsledkyfotky.

           
1.12.2012 se hrál v Řevnicích čtvrtý turnaj
základního kola Krajského přeboru mládeže. Z Rakovníka se nezúčastnil nikdo. Výsledky jsou zde.

          Třetí turnaj základního kola Krajského přeboru mládeže se hrál v Chodouni jako Přebor města Zdice 17.11.2012. V místní sokolovně se sešlo 53 účastníků a mezi nimi i naši dva zástupci Jana Pokorná a Jan Kotyk. K velkému výkonu se rozjel Jan, zaznamenal jen jednu prohru. A tak jeho čtyři výhry a dvě remízy ho vynesly s pěti body až na krásné třetí místo v turnaji starších. Jana tentokrát prohrála dvakrát, třikrát remizovala a pouze dvakrát vyhrála, takže 3,5 bodu znamenalo až dvanácté místo v turnaji starších a stříbro v kategorii starších dívek. V celkovém průběžném pořadí po třech turnajích je v kategorii do 16ti let Jana na pátém místě a hned za ní na šestém je Jan. V kategorii starších dívek je Jana zatím na prvním místě. Kompletní výsledky a foto pořadatele.
                                                                                                                                                                              (vp)


          Mistrovství Čech mládeže do 16ti let proběhlo 20. - 27.10.2012 v Hrdoňově. Celkem se sjelo přes 300 hráčů a včetně doprovodu bylo přes 450 účastníků. Hrálo se v Hotelu Fontána, kde bylo i ubytování a zbytek, včetně naší výpravy, byl ubytovaný v penzionu Kovářov. V mistrovských kategoriích si zahrály naše děvčata Jana Pokorná v HD14 a Veronika Vaňková v HD16. V Národním Openu hráli bratři Kotykové - Jan a Vašek, Ondra Bauer a Václav Pokorný. Partie s dětmi rozebíral Jaroslav Satranský. Dívky hrají společnou kategorii s chlapci a tak to nemají vůbec lehké, např. Veronika z devíti kol si nezahrála s jinou dívkou ani jednou a Jana dvakrát a hned získala 1,5 bodu. Veronika měla čtyři remízy a jedno vítězství díky zazvonění soupeřova mobilu, to stačilo na umístění v druhé polovině startovního pole. Jana měla shodné výsledky jako Veronika, bohužel v sedmé partii vzdala a při rozboru se zjistilo, že by to byla remíza, To ji rozhodilo a v závěrečných partiích pod tíhou nutné výhry chybovala a již nebodovala. Takže bohužel nezopakovala loňské čtvrté místo. Ondra byl nasazený jako pátý a po čtyřech kolech dokonce čtvrtý! Z devíti kol pouze jednou prohrál, ale remízy v závěrečných kolech s těžkými soupeři znamenali až dvanácté místo. Oba bratři Kotykové hráli shodně se střídavými úspěchy, zisk pěti bodů je posunul na 27.a 28. místo v pořadí Vašek a za ním Jan. Václav Pokorný po třech prohrách měl pro změnu tři výhry a závěrečná remíza znamenala 3,5 bodu a umístění v druhé polovině.
         Součástí turnaje byly i čtyři přednášky a dvě simultánky. Dvakrát zahrála kapela Český Slavoj a uskutečnily se dva výlety, jeden do Českého Krumlova a jeden na Stezku korunami stromů. Také jsme se prošli okolo Lipna. Celkové konečné výsledky najdete zde a naše fotky tady.
                                                                                                                                                                              (vp)

          Na 2. turnaj základního kola Krajského přeboru mládeže 13.10.2012 ve Slaném jsme odjeli opět jen se dvěma hráči, Janou Pokornou a Janem Kotykem. Ve školní jídelna se sešlo 50 účastníků. Jan se rozjel hned v úvodu, první kolo remíza a potom tři výhry a průběžně druhé místo. Bohužel potom následovaly tři prohry a celkové 3,5 body znamenaly spadnutí na 10. místo v H16. Naopak Jana začala prohrou, ale hned to napravila čtyřmi výhrami. Potom si zahrála s rodinou Havelků. S Janem prohrála, ale s Jirkou zaznamenala vítězství, (celkem pět bodů), a to jí vyhouplo na první místo ve starších dívkách a čtvrté v H16. Konečné výsledky a naše fotky.

                                                                                                                                                                              (vp)


          Komise mládeže Středočeského šachového svazu uspořádala v Jizbicích ve dnech 28.9. - 30.9.2012 soustředění talentů stč. kraje. Pod vedením Jaroslava Říhy se sešlo 46 dětí, které byly rozděleny do čtyř skupin. Z našich dětí se zúčastnily Jana Pokorná a Veronika Vaňková. Vysokou úroveň soustředění zajistili mezinárodní mistři David Kaňovský a Pavel Benčo, a dále trenéři Ondřej Matějovský, Vít Moravec a Petr Havelka. Součástí soustředění byly i simultánky s oběma mistry. Hezké počasí využili děti ve volných chvilkách i na venkovních sportovištích. Pro doprovod je okolí hotelu opravdu houbařský ráj a nebylo snad nikoho, kdo by se domů vracel bez hub. Byl to hezky strávený víkend a snad i děti se něco nového naučili. Fotky pořadatelenaše.
                                                                                                                                                                              (vp)
 

         První turnaj základního kola Krajského přeboru mládeže se hrál 22.9.2012 v Chodouni. Sešlo se 55 hráčů a hráček včetně několika z jiných regionů. Z Rakovníka vyjeli Jan Kotyk a Jana Pokorná. Oba hrají letos již v kategorii do 16ti let. Honza měl pomalejší rozjezd, úvodní remízu střídala prohra a výhra a až závěrečné tři výhry znamenaly 4,5 bodu a celkové páté místo v kategorii H16. Jana byla již rozehraná z minulého víkendu, kdy hrála v Klatovech na MČR v rapidu, a tak po úvodní prohře zaznamenala hned čtyři vítězství v řadě. Poté následovala remíza a prohra na první šachovnici. Jana hrála výborně a porazila i hráče s Elo 1827 a 1551 a měla výkon 1581. Zisk 4,5 bodu znamenal třetí místo v H16 a první v kategorii starších dívek. Celkové výsledky jsou zde.
                                                                                                                                                                              (vp)


         Ve dnech 15.-16.9.2012 proběhlo v Klatovech MČR mládeže v rapid šachu. V hracím sále Kulturního domu se sešlo přes 200 hráčů a hráček z celé republiky. Z Rakovníka se zúčastnila v kategorii D14 Jana Pokorná. Hrálo se devět kol tempem 20min. s přídavkem pěti vteřin na tah. Jana byla nasazená jako 17. a také na sedmnáctém místě skončila. První den uhrála 2,5 bodu a druhý den přidala dvě remízy, takže celkem 3,5 bodu. Žádný zázrak, prostě její průměrný výkon. Kompletní výsledky jsou zde a fotky tady.
                                                                                                                                                                              (vp)ARCHIV ZPRÁV

Sezóna 2011/12
Sezóna 2010/11
Sezóna 2009/10
Sezóna 2008/09
Sezóna 2007/08